Më Të Fundit
Alp Navruz kapet me të dashurën e tij të re

Alp Navruz kapet me të dashurën e tij të re

Aktori i njohur i Serialit “Mos ma lësho Dorën” së fundmi u pa duke bërë shëtitje buzë detit me të dashurën e tij të re, identiteti i së cilës është…

2020/04/25

Tolgahan lë turqishten pas dore, vazhdon të flasë dhe komentojë shqip në fotot e Almedës

Tolgahan lë turqishten pas dore, vazhdon të flasë dhe komentojë shqip në fotot e Almedës

Almeda Abazi dhe Tolghan janë një çift i njohur tashmë për të gjithë publikun shqiptarë. Ata së fundmi janë bërë prindër dhe duket se po e shijojnë shumë ardhjen e…

2019/10/15

Janë më të dashuruar se kurrë! Cagatay Ulusoy shfaqet për herë të parë me të dashurën e tij në krah

Janë më të dashuruar se kurrë! Cagatay Ulusoy shfaqet për herë të parë me të dashurën e tij në krah

Aktori i shumënjohur turk Çagatay Ulusoy është shfaqur për herë të parë pas lajmeve për ndarje, me aktoren Duygu Sarisin. Çifti me sa duket është ende bashkë dhe këto foto…

2019/09/02

Pak kohë pas ndarjes, Ozcan Deniz dhe Feyza Aktan kapen mat për dore…

Pak kohë pas ndarjes, Ozcan Deniz dhe Feyza Aktan kapen mat për dore…

Dyshja e kinematografisë e shumëpërfolur turke Ozcan Deniz dhe Feyza Aktan nënshkruan dokumentet e divorcit në një gjykatë në Stamboll, një proces që zgjati vetëm 20 minuta. Mes tyre nuk…

2019/08/03

Almeda publikon foton më të bukur të Efehan-it

Almeda publikon foton më të bukur të Efehan-it

Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj, aktori i njohur turk Tolgahan Sayisman që e njohim në përplot të serialëve turke, janë bërë prindër për herë të parë në muajin maj…

2019/07/17

Aktorja e njohur turke ka zgjedhur Shqipërinë për të kaluar pushimet

Aktorja e njohur turke ka zgjedhur Shqipërinë për të kaluar pushimet

Aktorja e njohur turke me emrin Farah Zeynep Abdullah ka zgjedhur bregdetin e Shqipërisë si destinacion për pushimet e saj. Prej disa ditësh ajo ka publikuar foto nga mrekullitë manhitëse…

2019/07/17

Ngarje Tragjike në serialin “Mos Ma Lësho Dorën”

Ngarje Tragjike në serialin “Mos Ma Lësho Dorën”

Momentalisht është duke u transmetuar njëri prej serialeve më të shikuara në Turqi, “Mos ma lësho dorën”. Ata të cilët janë duke e ndjekur janë të interesuar duke pritur se…

2019/07/12

Me Flokë të Shkurta dhe pa Shami: nuk do ta njihni “Feriden” në realitet

Me Flokë të Shkurta dhe pa Shami: nuk do ta njihni “Feriden” në realitet

Seray Gözler është aktorja shumë e njohur e kinematografisë turke sidomos në serialin “Mos Ma Lësho Dorën”. Ndonëse luajti edhe në shumë filma e seriale të tjera, roli që e…

2019/07/13

Burak Deniz në një romancë të re? Kapet “mat”

Burak Deniz në një romancë të re? Kapet “mat”

Ylli i serialit “Jetë”, Burak Deniz është një ndër më të pëlqyerit dhe më të ndjekurit në Instagram. Ai ka plot 3 milionë ndjekës që e duan për talentin, por…

2019/08/24

Tuba fotografohet në shopping me Umut Evirgen! I largohen gazetarëve dhe nuk përgjigjen!

Tuba fotografohet në shopping me Umut Evirgen! I largohen gazetarëve dhe nuk përgjigjen!

Tuba Buyukustun dhe Umt Evirgen janë fotografuar në shoqërinë e njeri tjetrit duke bërë shopping në një qendër tregtare të vendit! Një dyshe si ata nuk kalon dot pa u…

2019/09/15

Aktorja e serialit “Hercai” ka një mesazh shumë të bukur për të gjitha gratë!

Aktorja e serialit “Hercai” ka një mesazh shumë të bukur për të gjitha gratë!

Ebru Sahin ose si Rejhan në serialin e shumëshikuar Hercai, ajo ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një mesazh shumë të bukur motivues për të gjitha femrat: “Veproni…

2019/09/23

Tolga flet rrjedhshëm shqipen? Këto fjalë të tij do jenë…

Tolga flet rrjedhshëm shqipen? Këto fjalë të tij do jenë…

Është përfolur shumë së fundmi ardhja e Tolgës dhe Almedës në Kosovë. Pasi u bë e ditur arsyeja dhe të gjithë portalet “u qetësuan”, Tolga ‘i ndez’ sërish vetëm me…

2019/10/06

Nuk është Neslihan Atagul, shiko kush ka rrëmbyer vëmendjen e Kadir Dogulu!

Nuk është Neslihan Atagul, shiko kush ka rrëmbyer vëmendjen e Kadir Dogulu!

Kadir Dogulu është aktori që të gjithë e njohim nga seriali i mirënjohur Vuslat – “Ribashkimi”. Kadir është i martuar me Neslihan Atagul që prej vitit 2016. Por, gjatë këtyre…

2019/11/24

Akin Akinozu flet publikisht për ndjesitë që i jep roli i Miran në serialin Hercai!

Akin Akinozu flet publikisht për ndjesitë që i jep roli i Miran në serialin Hercai!

I pyetur se çfarë mendon për këtë serial dhe rolin e Miran, aktori shprehet: “Shkurtimisht mund t’ju them se Miranin e kam ëndërruar për vite dhe tani jam me atë…

2019/11/24

Kivanc Tatlitug merr për ditëlindje dhuratën e çmuar nga partnerja e tij!

Kivanc Tatlitug merr për ditëlindje dhuratën e çmuar nga partnerja e tij!

Kivanc Tatlitug dhe Basak Dizer janë një çift tepër i njohur tashmë për të gjithë publikun shqiptar. Ata shihen e fotografohen shpesh në shoqërinë e njeri tjetrit e kështu ka…

2019/11/24

Can Yaman thyen heshtjen! Në një histori të re dashurie?

Can Yaman thyen heshtjen! Në një histori të re dashurie?

Can Yaman dhe Aslışah Alkoclar janë parë së fundmi nën shoqërinë e njeri tjetrit deri në orët e para të mëngjesit. Kjo gjë ngriti dyshimet për një romancë ndërmjet të…

2019/10/27

Ogulcan Engin jep deklaratën publike për lidhjen me Ebru Sahin

Ogulcan Engin jep deklaratën publike për lidhjen me Ebru Sahin

Si çdo personazh tjetë publik, edhe Ebru Sahin nuk u ka shpëtuar dot thashethemeve për ndonjë lidhje të mundshme. Është normale tashmë që ata ndiqen dhe monitorohen në çdo kohë…

2020/01/19

Akin Akinozu shpallet aktori më i mirë i vitit 2019

Akin Akinozu shpallet aktori më i mirë i vitit 2019

Akin Akinozu, i cili luan rol kryesor në serialin më të pëlqyer të shqiptarëve, Hercai, është shpallur aktori më i mirë i vitit 2019, sipas një sondazhi të kryer nga…

2020/01/19

Tolgahan: Po të lindja edhe njëherë në jetë, prapë me Almedën do martohesha

Tolgahan: Po të lindja edhe njëherë në jetë, prapë me Almedën do martohesha

Prezantuesja shqiptare, Almeda Abazi dhe aktori turk Tolgahan Sayisman prej vitesh janë bashkë, të martuar dhe me një familje të bukur me djalin e tyre, Efehan. Çifti janë ndër më…

2020/04/25

Ja cili është këngëtari shqiptar që do të shikoni në serialin “Dashuri dhe Sekrete”

Ja cili është këngëtari shqiptar që do të shikoni në serialin “Dashuri dhe Sekrete”

Bertan Asllani është një emër që mendojmë se të gjithë e njihni. Ai është këngëtari shqiptar i cili ka sjellë shumë hite në tregun tonë muzikor. Prej vitesh Bertani është…

2019/10/27

Neslihan Atagul vjen për vizitë fare pranë Shqipërisë! Ja cila është arsyeja…

Neslihan Atagul vjen për vizitë fare pranë Shqipërisë! Ja cila është arsyeja…

Aktorja është në xhirime e sipër për serialin më të ri, që do e sjellë atë në ekran krah aktorit Engin Akyurek. Përveç Turqisë, një nga destinacionet ku do të…

2019/10/27

Kivanc Tatlitug merr gjithë vëmendjen edhe një herë tjetër për këtë arsye…

Kivanc Tatlitug merr gjithë vëmendjen edhe një herë tjetër për këtë arsye…

Të gjitha rrjetet sociale janë kthyer sot në një formë shumë efektive komunikimi, kjo gjë nuk përjashton edhe personat e famshëm, të cilët nëpërmjet rrjeteve sociale krijojnë një urë lidhëse…

2019/10/27

Martohet në fshehtësi të plotë aktori ynë i preferuar në serialin “Nusja nga Stambolli”!

Martohet në fshehtësi të plotë aktori ynë i preferuar në serialin “Nusja nga Stambolli”!

“Nusja nga Stambolli” ka qenë një ndër serialet më të suksesshme në ekran. Padyshim që kasti i këtij seriali do të mbahet mend gjatë në memorien e shikuesve të serialit……

2019/10/15

Luftoi sëmundjen për muaj me rradhë! Ndërron jetë “Veterani” i serialeve turke

Luftoi sëmundjen për muaj me rradhë! Ndërron jetë “Veterani” i serialeve turke

Një nga aktorët më të njohur e të talentuar të serialeve turke, ka ndërruar jetë ditën e djeshme në moshën 61-vjeçare. Tarik Unluoglu , njohur ndryshe edhe si veteran i…

2019/10/06

Hande Ercel thyen rekordin e ri krah aktorit Bugra Gulsoy

Hande Ercel thyen rekordin e ri krah aktorit Bugra Gulsoy

Hande Erçel është aktorja që numëron një sërë serialesh të suksesshëm. ne serialet “Perla e zezë”, “Jetë” dhe së fundmi me “Halka”. Aktorja ka njoftuar dje në rrjete sociale se…

2019/09/23

Nuk do ta besoni sa vjet i ka në jetën reale “Osmani”!

Nuk do ta besoni sa vjet i ka në jetën reale “Osmani”!

Aktori i njohur turk, Nusret Şenay i cili tek ne u bë i njohur ne serialin “Me Fal” me rolin e ‘Osmanit’ kryefamiljari i Kozanëve në serialin turk “Beni Affet”….

2019/09/15

Martohet “Hazani”, pamje nga dasma madhështore

Martohet “Hazani”, pamje nga dasma madhështore

Aktorja e njohur turke i dha fund beqarisë, Deniz Baysal e cila u bë e njohur me rolin e “Hazanit” në serialin “Zonja Fazilet dhe të bijat” mbrëmë i ka…

2019/09/08

Kjo fotografi e Can Yaman nga pushimet është kthyer në sensacionin e Instagramit…

Kjo fotografi e Can Yaman nga pushimet është kthyer në sensacionin e Instagramit…

Can Yaman, aktori i talentuar me origjinë shqiptare njihet nga të gjithë ne falë serialeve “Hëna e plotë” dhe “Një puthje në Errësirë” si dhe disa seriale tjera. Nga këto…

2019/08/24

Cagatay Ulusoy bën ndryshime radikale tek vetja! Shikoni transformimin e tij…

Cagatay Ulusoy bën ndryshime radikale tek vetja! Shikoni transformimin e tij…

Cagatay Ulusoy është ndër aktorët që ka arritur të fitojë zemrat e publikut në një kohë shumë të shkurtër. Ai përveçse aktor shumë i zoti, tërheq vëmendjen e mjaft femrave…

2019/08/15

Deklarata e Nurgül Yeşilçay i habit të gjithë. “Një nënë si unë…”

Deklarata e Nurgül Yeşilçay i habit të gjithë. “Një nënë si unë…”

Deklarata e Nurgül Yeşilçay i habiti të gjithë. “Një nënë si unë…” Nurgül Yeşilçay shtë një ndër aktoret më të preferuara në Turqi. Pas gjithë projekteve të këtij viti duket…

2019/08/05

Can Yaman flet për origjinën Shqiptare: Në familjen time flasin shqip

Can Yaman flet për origjinën Shqiptare: Në familjen time flasin shqip

Aktor i famshëm turk me prejardhje shqiptare, Can Yaman i cili është i angazhuar si protagonistë në serialin e shumëshikuar “Erkenci Kus”, ka dhënë një intervistë për emisionin “Qejfi më…

2019/07/28

Neslihan Atagul në pritje të ëmbël? Shikoni komentin e Kadir…

Neslihan Atagul në pritje të ëmbël? Shikoni komentin e Kadir…

Neslihan Atagul është aktorja që të gjithë e njohim nga seriali “Dashuri e pafund” që e keni shikuar në Seriale Shqip TV. Në vitin 2015 ajo ajo u fejua me…

2019/07/27

Ja si dukej “Hulya” kur ishte e re

Ja si dukej “Hulya” kur ishte e re

Njëra ndër aktoret më të dashura turke Aktorja turke, Gokçe Yanardag, tek ne u bë e njohur si “Hulya”, në serialin një ndër më të shikuarit “Elimi Birakma ose Mos…

2019/07/21

Aktorja nga “Vajzat e Diellit” ndahet pas 21 diteve fejes

Aktorja nga “Vajzat e Diellit” ndahet pas 21 diteve fejes

Aktorja e njohur turke, Miray Akay, e cila u bë njohur në rolin e “Perit” tek seriali shumë i shikuar “Vajzat e diellit”, i ka dhënë fund fejesës së saj…

2019/07/12

Hazar Erguclu: Ndryshon Tërësisht Pamjen

Hazar Erguclu: Ndryshon Tërësisht Pamjen

Hazar Erguclu ka vendosur të ndryshoj tërësisht pamjen e saj. Së fundi, Hazar Erguclu i ka befasuar ndjekësit e saj me këtë pamje të re dhe mjaft intriguese që ajo…

2019/07/10

Projekti i ri po vjen nga Asli Enver

Projekti i ri po vjen nga Asli Enver

Pas përfundimit të serialit “Nusja nga Stambolli”,  aktorja e dashur Asli Enver mori pushim një muaj, tashmë ka filluar negociatat për projekte të reja. Ditën e djeshme, Asli Enver u…

2019/07/09

Demet Ozdemir tregon eksperiencën e saj ku ka luajtur për herë të parë

Demet Ozdemir tregon eksperiencën e saj ku ka luajtur për herë të parë

Aktorja e shumëpërfolur dhe shumë e dashur për publikun shqiptar Demet Ozdemir ka treguar eksperiencën e saj se si është ndjerë në serialin ku ka luajtur për herë të parë….

2019/07/08

Can Yaman Biografia, Karriera, Jeta Personale

Can Yaman Biografia, Karriera, Jeta Personale

Në këtë artikull ju do t’mësoni gjithçka rreth Biografis, Karrieres dhe Jetes Personale së Can Yaman. Fëmijëria dhe Adoleshenca Can Yaman ka lindur më 8 nëntor 1989, në Stamboll. Ai ishte i…

2018/11/20